Quantcast
Channel: GMAT Club Forum - latest topics
Viewing all articles
Browse latest Browse all 160952

Jim bought 5 kgs of rice costing Rs. 32 per kg and another 7 kgs of ri

$
0
0
Jim bought 5 kgs of rice costing Rs. 32 per kg and another 7 kgs of rice costing Rs. 50 per kg. What is the average cost price per kg of rice Jim bought?

A. 40.5
B. 41.5
C. 42.5
D. 43.5
E. 44.5

Viewing all articles
Browse latest Browse all 160952

Trending Articles



<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>